Tutaj jesteś: Aktualności » Cudze chwalicie swego nie znacie » Piątek, 22 marzec Imieniny: Bogusława, Jagody, Katarzyny

Cudze chwalicie swego nie znacie

W dniu 9 września 2012 roku Lokalna Grupa Działania „Ujście Baryczy” wraz ze Stowarzyszeniem Siedmiu z Sicin zorganizowała spotkanie informacyjne na temat walorów turystycznych obszaru LGD. Tym razem uczestnicy spotkania realizowanego pod nazwą „Cudze chwalicie, swego nie znacie” skorzystali z gościnności Parafii w Sicinach.  Grupa rowerowa i osoby przybyłe innymi środkami transportu miały niepowtarzalną okazję wysłuchać części historii, nie tylko tej najstarszej, związanej z barokowym kościołem p.w. św. Marcina w Sicinach, o której opowiadała p. Elżbieta Maćkowska  i Proboszcz parafii ks. Tadeusz Śliwka. Następnie wszyscy udali się do pałacu cysterskiego z połowy XVIII wieku gdzie p. Czesława Gierycz, kierownik Gminnej Biblioteki w Niechlowie, mówiła o czasach świetności obiektu, a także o legendach krążących do dnia dzisiejszego na temat jego mieszkańców. Wszyscy uczestnicy mogli wpisać się do ksiąg pamiątkowych kościoła i biblioteki zostawiając swój ślad dla potomnych.

Po części historycznej wszyscy udali się na poczęstunek do ogrodów przy plebanii. Dla uczestników Stowarzyszenie Rozwoju Wsi Naratów przygotowało słodką niespodziankę w postaci przepysznych faworków, za które serdecznie dziękujemy.

Mimo kończącego się lata słoneczna aura umiliła podziwianie walorów turystycznych tego obszaru LGD. Wszyscy w dobrych humorach powrócili do domów, z nadzieją na nowy cykl spotkań w przyszłym roku.

W spotkaniu brało udział ok. 40 osób z gmin Góra i Niechlów.