Tutaj jesteś: Aktualności » Spotkanie informacyjne na temat walorów turystycznych obszaru LGD - Sułów Wielki » Piątek, 22 marzec Imieniny: Bogusława, Jagody, Katarzyny

Spotkanie informacyjne na temat walorów turystycznych obszaru LGD - Sułów Wielki

Spotkanie informacyjne na temat walorów turystycznych obszaru LGD - Sułów Wielki

 

W dniu 19 sierpnia br. Lokalna Grupa Działania „Ujście Baryczy” zorganizowała spotkanie informacyjne na temat walorów turystycznych obszaru LGD - Sułów Wielki. Spotkanie miało dwa etapy. Pierwszym z ich był rajd rowerowy na trasie Góra- Borszyn Mały – Borszyn Wielki- Giżyn –Czechnów- Sułów Mały – Sułów Wielki – Giżyn – Góra. Rajd przebiegał pod hasłem „Cudze chwalicie- swego nie znacie”, a jego głównym celem było odkrywanie piękna i historii kościołów parafii Sułów Wielki. W rajdzie udział brały grupy z Góry, Wąsosza i Leszna. W sumie ok. 40 osób, które nie bacząc na żar lejący się z nieba dzielnie przymierzały rajdowy szlak, prowadzeni przez Pawła Alickiego. Po drodze zwiedzili m.in. kościół i pałac w Giżynie oraz kościół p.w. śś. Piotra i Pawła w Sułowie Wielkim. Tutaj opowieści o dziejach kościoła i jego architektonicznych tajemnicach snuli Elżbieta Maćkowska - regionalistka i Zbigniew Mikoluk, znany górowski konserwator. Etap drugi to spotkanie informacyjne dotyczące walorów turystycznych obszaru LGD. Udział wzięli w nim wszyscy: i rajdowicze i osoby przybyłe innymi środkami komunikacji.

Piękny krajobraz, a w jego tle kompleksy leśne, pola skoszonego zboża, urocze domki ukryte w zieleni drzew i krzewów, a od czasu do czasu jakieś stadko ptaków (np. kuropatwy)- to również niezapomniane elementy tego spotkania i rajdu. Warto było wziąć udział w tym wyjeździe – mówili uczestnicy i już zgłaszali swój akces do kolejnego, który odbędzie się 9 września. Tym razem punktem docelowym będą Siciny.

Organizatorem spotkania była kierownik Biura i prezes Zarządu LGD Jolanta Wrotkowska, a gościnę dla wszystkich uczestników  przygotowała Danuta First z Sułowa, korzystając z uprzejmości ks. Jarosława Wawaka, który udostępnił stylowy „wigwam” wzniesiony przy plebanii.

 

em